« powrót

Wańkowicza 71 - termomodernizacja

Blok przy ulicy Wańkowicza 71 w Stalowej Woli to część osiedla Chyły. Budynek ma cztery kondygnacje i został zrealizowany w technologii uprzemysłowionej, tj. z elementów prefabrykowanych – tzw. wielkiej płyty.

Termomodernizacja była okazją do odświeżenia jego „zmęczonego” wyglądu. Nasz projekt kontynuuje dzieło nadawania osiedlu nowego charakteru, elewacja nawiązuje więc do budynku przy ul. Koper 1, jedynie zieleń zastąpiliśmy kolorem żółtym i ze względów praktycznych parter z klatkami schodowymi oraz jedną ze ścian szczytowych potraktowaliśmy jasną szarością.

Projekt zakłada też zastąpienie blachy falistej, zasłaniającej rynny, nowoczesnymi płytami elewacyjnymi z włóknocementu. Prześwit (zwany często „tunelem”), umożliwiający przejście z jednej strony bloku na drugą bez konieczności okrążania go, został rozjaśniony przez zastosowanie wewnątrz białego tynku i urozmaicony przez otynkowanie belek i słupów na ciemnoszaro.

Z nową elewacją blok wciąż wygląda jak „maszyna do mieszkania”, ale, dzięki wprowadzeniu elementów nieregularnych, nie jest już monotonny.

Inwestor: Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego

Blok mieszkalny przy ul. Wańkowicza 71 w Stalowej Woli - zdjęcie stanu sprzed termomodernizacji
Blok mieszkalny przy ul. Wańkowicza 71 w Stalowej Woli - wizualizacja
Blok mieszkalny przy ul. Wańkowicza 71 w Stalowej Woli - wizualizacja
Blok mieszkalny przy ul. Wańkowicza 71 w Stalowej Woli po termomodernizacji - zdjęcie